Empik mecenasem Pisma

Wydarzenia 2019-01-09 08:21
liczba wyświetleń: 1922 razy
Empik mecenasem Pisma

Empik mecenasem „Pisma”

Od stycznia 2019 roku Empik objął mecenatem miesięcznik „Pismo. Magazyn opinii”. Współpraca pomiędzy Empikiem a tytułem publikującym teksty najlepszych felietonistów i reportażystów skupi się na projektach kulturalnych i literackich, wymianie materiałów redakcyjnych oraz rozwoju treści audio.

 

Wiemy, że Empik stawia na dobrą kulturę. Cieszymy się, że możemy być częścią tej inwestycji. Przed nami wiele wspólnych projektów, o których sukcesywnie będziemy informować – podkreśla Piotr Nesterowicz, Prezes Fundacji Pismo – wydawcy magazynu.

Empik i „Pismo” planują intensywną współpracę w zakresie wymiany materiałów redakcyjnych oraz rozwoju sekcji audio na stronie www.magazynpismo.pl oraz w aplikacji EmpikGO. Wybrane teksty z magazynu będą publikowane na stronie Empik.com. Jednym z istotnych punktów kooperacji między Grupą Empik a „Pismem” będą działania skupione wokół Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury. Magazyn włączy się we współpracę patronacką i promocję tego ważnego literackiego wydarzenia, które co roku gości najlepszych pisarzy z kraju i ze świata. Tematyka poruszana w „Piśmie” znajdzie swoje odzwierciedlenie również w programie Apostrofu.

 

O współpracy mówi także Prezes Grupy Empik, Ewa Szmidt-Belcarz: – Celem społecznym Empiku jest promowanie kultury, także poprzez wspieranie ważnych inicjatyw i projektów funkcjonujących w jej obrębie. Jednym z nich jest bez wątpienia „Pismo” – magazyn łączący różnorodne treści, wszystkie na najwyższym poziomie: reportaże, poezję, felietony, portrety i eseje, aż po ilustrację i komiks. To wyjątkowy projekt, poruszający ważne tematy społeczne, kulturalne i naukowe – jego wyróżnikiem jest wysoka jakość: teksty są wnikliwe, rzetelne i spełniające najlepsze standardy merytoryczne. Bardzo się cieszę, że możemy wspierać jego rozwój.

 

Magazyn opinii „Pismo” ukazuje się od stycznia 2018 roku. Na jego łamach ukazują się teksty uznanych autorów z Polski i zagranicy. Felietony, reportaże i eseje publikowali tu m.in.: zdobywca Nike – Marcin Wicha, Michał Paweł Markowski czy Evan Osnos. W styczniu 2019 roku stanowisko redaktorki naczelnej objęła Magdalena Kicińska, laureatka nagrody Grand Press. W najnowszym numerze pojawiły się także dwie nowe rubryki. Pierwsza z nich – „Rzecz gustu” – to redakcyjne zestawienie najciekawszych premier i wydarzeń kulturalnych. Z kolei „Apteczka” to cykl wywiadów z czołowymi twórcami kultury, którzy opowiadają o ważnych dla siebie książkach, filmach czy wystawach. W styczniowym numerze gościem „Apteczki” jest Jagoda Szelc, reżyserka filmu „Wieża. Jasny dzień” i laureatka Paszportu Polityki. 

 

Kontakt dla mediów:

Michał Litorowicz

Business & Culture

kom: 796 919 169

e-mail: m.litorowicz@businessandculture.pl

 

Monika Marianowicz

Rzecznik Prasowy Empiku

kom: 603 114 646

e-mail: monika.marianowicz@empik.com

https://twitter.com/rzecznikempik

 

 

 

Pismo styczeń 2019.png

 

Empik to jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek, obecna na rynku od 70 lat. Pomaga każdemu odkrywać i rozwijać pasje – niezależnie od tego czy to sport, literatura, ogród czy wystrój wnętrz. Daje najszerszy i kompleksowy wybór jakościowych produktów z wielu dziedzin – nie tylko książek, płyt, filmów, gier planszowych, biletów na wydarzenia, artykułów kreatywnych czy zabawek, ale również dodatkowo online: produktów i akcesoriów sportowych, do domu, elektronicznych i dla dzieci. Odbiorcy Empiku mogą liczyć na fachową pomoc, poradę w wyborze i informacje o oferowanych artykułach a także na ciekawe, spersonalizowane inspiracje zakupowe w programie Mój Empik. Organizowane przez Empik wydarzenia - tj. spotkania autorskie, różnego rodzaju warsztaty, wystawy, koncerty, dyskusje - pobudzają pasje i wzbogacają codzienność. Jako jeden z nielicznych sklepów Empik działa wielokanałowo – poprzez sieć salonów stacjonarnych, sklep internetowy – jeden z największych w Polsce, istniejący od 20 lat i aplikację mobilną, inspirując do dzielenia się radością i pasją z innymi.


 
Zobacz również
Cicha apokalipsa
E-bookowe 2020-06-15 16:57
Cicha apokalipsaCICHA APOKALIPSA jest zatem spisem niedobitków na terenie regionu w jego historycznych granicach,...
Nebraska
Strefowe 2016-09-29 08:02
NebraskaPreriowe kotlety i zakonnica w kaloryferze; obiad pod domem Tomka Sawyera i złote umywalki Elvisa;...
Piszę codziennie... na papierze
E-bookowe 2018-10-25 09:04
Piszę codziennie... na papierzeW pisaniu liczy się systematyczność. By jej dotrzymać pisać trzeba codziennie.

Projekt i wykonanie: a3m agencja internetowa