Ogólnopolski Konkurs Poezji Słowa, dobrze, że jesteście

Konkurs poetycki 2020-03-01 14:10
data rozpoczęcia: 2020/03/01, Niedziela
data zakończenia: 2020/03/18, Środa
liczba wyświetleń: 148 razy

Konkurs organizowany jest od 2011 roku. Pomysłodawczynią projektu jest Anna Dymna. Wręczenie nagród odbywa się podczas uroczystej Gali Finałowej.

Wiersze oceniane są w dwóch kategoriach: „Osób z niepełnosprawnością intelektualną” oraz „Osób z pozostałymi niepełnosprawnościami”. Laureatom przyznane zostaną nagrody pieniężne: I miejsce – 5 tys. zł, II – 3 tys. zł, III – 2 tys. zł. Nadesłane wiersze oceni jury w składzie: Anna Dymna, Józef Baran, Wojciech Bonowicz, Janka Graban i Adam Ziemianin.

Autorów prosimy o nadesłanie 5 utworów w języku polskim (chcąc zachować anonimowość każdego z twórców, prosimy by nie podpisywać tekstów imieniem, nazwiskiem ani pseudonimem artystycznym) oraz kompletu dokumentów (wypełniona 
i podpisana karta zgłoszeniowa, kopia orzeczenia o niepełnosprawności,  podpisane oświadczenie Uczestnika Konkursu/opiekuna prawnego Uczestnika Konkursu,  podpisane oświadczenie opiekuna prawnego Uczestnika Konkursu w przypadku konieczności prawnej) na adres:

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

ul. Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków

(z dopiskiem „Konkurs poezji”).

Na zgłoszenia czekamy do 18 marca 2020 r.

Nagrodzone wiersze zostaną opublikowane w specjalnym tomiku, wraz z utworami wyróżnionymi w konkursie literackim dla lekarzy „Przychodzi wena do lekarza”. Tomik wydawany jest przez Wydawnictwo Medycyna Praktyczna, partnera Ogólnopolskiego Konkursu Poezji dla Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”.

Więcej informacji oraz dokumenty zgłoszeniowe znajdują się na stronie: https://mimowszystko.org/aktualnosci/slowa-dobrze-ze-jestescie-czekamy-na-zgloszenia-do-10-edycji-konkursu/


Ogromnie liczymy na pomoc w propagowaniu informacji o początku kolejnej edycji naszego Festiwalu. Z góry dziękujemy.


 
Zobacz również
Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Georga Trakla
Konkurs poetycki 2020-06-19 10:15
IDEA Wiersze Georga Trakla, dzięki swojej sile profetycznej i nowatorstwu języka poetyckiego, w znacznym...
Konkurs Literacki O Srebrne Pióro MDK
Konkurs literacki 2020-01-27 16:38
Konkurs Literacki O Srebrne Pióro MDKRegulamin XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „O Srebrne Pióro MDK”...
Ogólnopolski Konkurs na tekst lub filmik polecający książkę dla młodzieży!
Inne 2018-07-31 13:58
Ogólnopolski Konkurs na tekst lub filmik polecający książkę dla młodzieży!Zapraszamy do udziału w konkursie "Link do Literatury"!

Projekt i wykonanie: a3m agencja internetowa