KONKURS LITERACKO – SATYRYCZNY INSPICJENT BRZESZCZOT PRZESTAWIA

Konkurs literacki 2018-09-13 13:09
data rozpoczęcia: 2018/09/13, Czwartek
data zakończenia: 2018/10/15, Poniedziałek
organizator: Centrum Kultury Agora
liczba wyświetleń: 103 razy

INSPICJENT BRZESZCZOT PRZEDSTAWIA: to nowy projekt realizowany przez Centrum Kultury Agora osnuty wokół twórczości Jana Brzechwy. Proponujemy niebanalne spotkanie z wierszami i bajkami ale także satyrami i humoreskami – gatunkami mniej znanymi miłośnikom autora. W ramach projektu odbędą się m.in.: bezpłatne warsztaty hip – hop, animacji poklatkowej, kreatywnego pisania Loesie, piknik językowy oraz konkurs literacko – satyryczny.

Chcemy zaprzyjaźnić małych i dużych czytelników z kanonem polskiej literatury stworzonej przez Jana Brzechwę. Poprzez realizację działań pokażemy, że czytanie nie musi być nudne, a lekcja nie zawsze musi odbywać się w klasie w trakcie roku szkolnego. Spotkanie z językiem polskim może być prawdziwą przygodą i zabawą, a nauka przyjemnością.

 

Pierwsza część projektu to KONKURS LITERACKO – SATYRYCZNY „INSPICJENT BRZESZCZOT PRZESTAWIA:” dla którego inspiracją może być książką pt. „Brzechwa dla dorosłych”.

Termin nadsyłania prac: 15 października 2018
Nagroda główna: 1500 zł, pozostałe: 1000zł i 500zł

Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników popisów satyrycznych na dobrym poziomie, którym niestraszne jest chwytanie za pióro. Twórcom opowiadań stawiamy kilka warunków. Prace powinny być napisane z klasą, fantazją i humorem, a każde z nich powinno zawierać frazę „Inspicjent Brzeszczot przedstawia”.  Interpretacje, czas oraz miejsce akcji pozostawiamy jako tematy otwarte. Konkurs jest przeznaczony zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów, którzy ukończyli 16 rok życia. Każdy kto spełnia powyższe warunki może przesłać nam do trzech prac w formie wiersza, opowiadania, humoreski, fraszki, skeczu, etc.

Konkurs skierowany do osób 16+
Koordynator: Anna Borowska
tel.071 325 14 83, wew.106
anna.borowska@ckagora.pl

Projekt  jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Szczegółowe informacje na naszej stronie https://www.ckagora.pl/23096-2/


 
Zobacz również
V konkurs literacki im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży
Konkurs literacki 2018-11-07 09:59
Na konkurs literacki im. Astrid Lindgren można przesyłać bajki, opowieści, powieści oraz zbiory...
XXVI Konkurs Poetycki im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej
Konkurs poetycki 2018-11-07 09:51
Celem konkursu jest opisanie językiem współczesnej poezji tego, co stanowiło najgłębszy sens...
Ogólnopolski Konkurs na tekst lub filmik polecający książkę dla młodzieży!
Inne 2018-07-31 13:58
Ogólnopolski Konkurs na tekst lub filmik polecający książkę dla młodzieży!Zapraszamy do udziału w konkursie "Link do Literatury"!

Projekt i wykonanie: a3m agencja internetowa