LadyFree
liczba publikacji: 2
liczba punktów: 70

Sekret domu dziadka cz.1

Melioda wyjeła ostatnią walizkę z samochodu. Spojrzała na swój nowy dom. Nie dom-pałac! Trzy piętra i trzysta metrów kwadratowych mówiło samo za siebie. Dziwiło ją że dziadek zapisał jej te posiadłość. Siwego Noe, jak miała w zwyczaju go nazywać, widziała tylko dwa razy w życiu. Jej matka była z ojcem skłócona. Kobieta nie wiedziała czemu. Po śmierci babci, matka całkowicie straciła kontakt z dziadkiem Melindy. Chciała porozumieć się z staruszkiem i przectawić mu swojego męża Marka i córeczkę Sofiję. Po tym jak doszło do spotkania dziadek przywitał ich dość oziemble, więc pośtanowiła go więcej nie odwiedzać. A tu taki prezent! Przejeła po dziadku te przepiękną posiadłość. Willa była trochę zaniedbana. Wymagała remontu. Melinda pamiętała ten cudowny dom z czasów jego świetnośći. Postanowiła przywrócić mu dawne piękno. Wzieła w ramiona małą Sofiję. Jej siedmio letnia córeczka również musiała przystosować się do nowej sytuacji. Zapomnieć o ciasnym mieszkaniu na przedmieściach. Tu miała mieć własny pokoik, spać sama i bawić się w przepięknym ogrodzie.
-Mamusiu! A szkoła jest daleko, czy niedaleko?- zapytała mała.
-Nie wiem skarbie.-odpowiedziała Melinda.
-Nie mówiłaś mi że twojemu dziadkowi az tak na tobie zależało kochanie-powiedział Marek z nutką ironii, dobrze znając całą sytuacje.
-Daj spokój! Sama o tym nie wiedziałam- odburkneła- zresztą jestem jego jedyną żyjącą krewną! Kto inny miał by przejąć spadek?- rzekła.
Nie chciała przyznać że sama tak sobie tłumaczyła hojność siwego Noe. Przecież mógł z palacem zrobić wszystko! Choćby sprzedać przez notariusza i przekazać pieniądze na cele charytatywne. Ale tego nie zrobił! Przepisał posiadłość jej. Swojej jedynej wnuczce. Nawet nie przypuszczała co otrzymała wraz z spadkiem!
Wyświetleń: 117  |  Dodano: 2017-05-10 00:11  |  Punkty od użytkowników: 0
Dodaj komentarz
Tylko dla zalogowanych
Wyślij wiadomość
Tylko dla zalogowanych
Dodaj tekst do ulubionych
Dla wersji rozszerzonych
Oceń publikację
Tylko dla zalogowanych
Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tej publikacji.
Bądź pierwszy!


 
Zobacz również
Czy brazyliada przeniosła się już do twojego domu? Enamorada -fragment
powieść 2018-04-22 10:55
Cykl "Enamorada" Elżbiety Walczak to trzy odsłony. Każda historia opowiada o czymś innym.Enamorada,...
* o tobie moja bajka*
poezja 2018-04-22 10:23
Wiersz z tomiku "Krótkie scenariusze o życiu" -premiera wkrótce
Księga Rodzaju 17, 20-23
pozostałe 2018-04-16 09:12
"Co do Ismaela, wysłuchałem cię: Oto pobłogosławię mu i rozplenię go, i rozmnoże go nad miarę...
akademia

Projekt i wykonanie: a3m agencja internetowa