Kalendarz Polscy bohaterowie

Wydarzenia 2016-09-16 17:19
liczba wyświetleń: 972 razy
Kalendarz Polscy bohaterowie

Jest to już czwarta edycja z serii historycznych kalendarzy 2 Kolorów. W poprzednich latach ich tematyką byli żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych, powstania, strajki i zrywy społeczne oraz militarne sukcesy polskiego oręża. Najnowsza edycja kalendarza przedstawia sylwetki 32 polskich bohaterów z całej historii Polski. Od Bolesława Chrobrego aż do Andrzeja Gwiazdy.

 

 

Kalendarz 2016-173.jpg

 

Znajdziemy tu także Władysława Łokietka, Zawiszę Czarnego, bohaterów wojen i powstań, Tedeusza Kościuszkę, Emilię Plater, Józefa Poniatowskiego, Józefa Piłsudskiego, ale także zapomniane już rodziny odznaczone medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, o których szczególnie powinniśmy pamiętać. Każdy miesiąc ma przyporządkowaną postać, która wyróżnia się na tle historii, bez której również dzisiejszy świat wyglądałby inaczej. Witold Pilecki, Ryszard Kukliński, Anna Walentynowicz. To nazwiska często przywoływane, jednak dla młodych ludzi chyba niewiele znaczące. Publikacja ta przybliża ich sylwetki, czyniąc tym samym bliższymi.

Dodatkowo w każdym miesiącu oznaczono ważne historyczne rocznice, co z pewnością pomoże w lekcjach historii. Warto zawiesić kalendarz w pracowni historycznej.

 


 

Kalendarz 2016-178.jpg

 

Kalendarz "Polscy bohaterowie" to doskonała propozycja dla uczniów oraz wszystkich tych, którym bliska jest historia. Publikacja na kolejnych kartach pokazuje sylwetki ważnych dla polskiej historii postaci. Przejrzysty graficzny układ oraz starannie dobrane ilustracje pozwalają w sposób wizualny zapoznać się z biografiami przedstawionych tu osób oraz z ważnymi momentam w dziejach. Na koniec wydawca zaproponował także Precedencję polskich odznaczeń państwowych, co także stanowi ciekawostkę.

 

Kalendarz okladka_2016-17_4.jpg


 
Zobacz również
POCZYTALNOŚĆ- cykl spotkań literackich
Wydarzenia 2018-09-19 12:48
promujących najciekawsze nowości wydawnicze,  odbywający się w Rondzie Sztuki
Premiera powieści Spisek autorów
E-bookowe 2017-05-31 10:25
Premiera powieści Spisek autorówA gdyby tak władzę w kraju przejęli pisarze? Jak zmieniłaby się sytuacja autorów? Kto by...
Nebraska
Strefowe 2016-09-29 08:02
NebraskaPreriowe kotlety i zakonnica w kaloryferze; obiad pod domem Tomka Sawyera i złote umywalki Elvisa;...

Projekt i wykonanie: a3m agencja internetowa